Ode aan Sweelinck

met Constance Allanic
14 oktober - 23 oktober 2021

Camerata Trajectina (met Constance Allanic op harp)

Ode aan Sweelinck, de Orpheus van Amsterdam
Sweelinck (1562 – 1621) is zonder enige twijfel de grootste componist uit de Nederlandse muziekgeschiedenis. We kunnen hem gerust zien als nationaal symbool. Nog niet zo lang geleden sierde zijn portret ons papiergeld. Straten en conservatoria zijn naar hem genoemd. Sweelinck schreef madrigalen, chansons, klavierwerken en weergaloze psalmbewerkingen. In dit programma krijgt u er een aantal van te horen. Naast zijn composities belichten wij tevens zijn internationale faam als pedagoog, zijn virtuoze variaties op populaire liedjes en zijn formidabele improvisatievermogen. Alles uit de kast dus, met vier zangers en vier instrumentalisten, onder wie meesterimprovisator Patrick Ayrton op clavecimbel. Het rijke muzikale leven van Sweelinck in één wervelend programma!
14, 15, 15, 17 & 23 oktober 2021
verschillende plaatsen in Nederland

Voor gedetailleerde informatie en tickets: https://www.camerata-trajectina.nl/agenda/

Geplaatst op 22 augustus 2021


Lees verder: