Luceros y Flores

Met Constance Allanic
1 maart 2020
Protestantse kerk Oostwold

Valeria Mignaco – sopraan en Constance Allanic – arpa de dos órdenes
‘Luceros y Flores’ is een programma van Spaanse liederen en harpsolo’s uit de 16e en 17e eeuw, met als belangrijkste componisten José Marín, Francesc Valls en Juan Hidalgo, die zelf harpist was en de eerste Spaanstalige opera’s componeerde.
De teksten van de ’tonos humanos’, wereldlijke liederen, zijn vaak melancholiek en poëtisch van aard. Ook die van de ’tonos a lo divino’, geestelijke liederen, vertellen met hun beeldrijke taal en opzwepende ritmes van diepe persoonlijke gevoelens.
De arpa de dos órdenes, de Spaanse kruissnarige harp, was in de 17e eeuw – naast de gitaar – het meest geliefde begeleidingsinstrument voor ’tonos’ en ‘zarzuela’s’, typisch Spaanse ‘musicals’. Zelfs tijdens de mis kon de harp, met haar brede klankkast en diepe basregister, de traditionele rol van het orgel vervullen.

Zondag 1 maart 2020, Protestantse kerk Oostwold, Goldhoorn 8, 9682 XN Oostwold (Groningen)

https://dedollert.protestantsekerk.net/agenda.aspx?lIntNavId=21019&lStrDate=2020-3-01

Geplaatst op 14 januari 2020


Lees verder: